Stezka 2016

Stezka odvahy - to je procházka, soutěže

a odměny pro nejmenší

Stezku odvahy pořádá KČT Rumburk již tradičně první květnovou sobotu v roce, což letos bylo 7. května. Je to výlet pro malé odvážlivce s rodiči a prarodiči, kteří projdou trasu 8 km vedenou krásami naší přírody - Národního parku České Švýcarsko a Labské pískovce.

Na přípravách a organizaci se podílelo více jak 40 členů oddílu s některými dobrovolníky našich kamarádů a všichni jsme s napětím a trochu obavami, sledovali počasí, které bylo stále aprílové. Nakonec se velmi vydařilo, bylo slunečno a teplo jako na objednávku.

Start čekal na účastníky u informačního střediska Ametyst v Brtníkách.

Trasa pro kočárky (4 km) se velmi osvědčila a tento rok měla ještě větší návštěvnost. Uvítali ji i rodiče s malými capálisty, kteří kočárek již nechtějí a 8 km trasa je pro ně ještě mnoho.

Cíl byl již tradičně v osadě Kopec, na základně Klubu českých turistů Rumburk.

Zde na všechny zúčastněné čekaly diplomy, táborový oheň na opékání buřtů, pro děti ručně vyráběné medaile, soutěže za sladké odměny, kterými provázel klaun, indiánka a Pipi dlouhá punčocha, tombola vedená dvěma cikánkami, ve které nikdo neprohraje a spousta dobrot z kyjovské restaurace Na Fakultě či cukrová vata ze stánku pana Koury. Pro dobrou pohodu nám hrála po celý den country skupina Ruksak.

Děti se cákaly v potůčku za chatou, s rodiči okukovali airsoftové zbraně, hledali zatoulané kuličky a sami si vyzkoušeli střelbu na cíl. Pohoda a klid vyzařovala ze všech odpočívajících na louce či u ohně. To byla nejhezčí odměna pro všechny pořadatele.

Byla jsem u soutěže s plechovkami a přidal se k nám i jeden pejsek, který nám ukradl tenisák a utíkal s ním. S paničkou jsme se ho snažili chytit, až se to na konec povedlo a míček se nám vrátil.

Mnozí z těch, co jako děti přišly na první ročníky, dnes tuto akci dopřávají svým dětem, nebo i vnoučatům.

Tento krásný den s námi bylo 1021 registrovaných účastníků, 483 dětí a 538 dospělých, což je rekord za všechny doposud pořádané ročníky.

Veliké poděkování patří všem sponzorům, firmám i jednotlivcům.  Finanční podporu jsme měli u měst Rumburk, Mikulášovice a obcí Staré Křečany a Vilémov. Nesmíme zapomenout na České dráhy, které nám v posílených spojích přivezli většinu návštěvníků. Bez pomoci těchto všech by nebylo možné takto rozsáhlou akci zorganizovat.

Děkujeme.

foto zde: