TAJNÝ VÝLET

21.04.2016 13:15

TAJNÝ VÝLET   26. 12.  2015

Počasí: slunečný den, teplota 10°C

Trasa:  Šluknov, arboretum Kunratice,Čítkův mlýn, důl Schweidrich, křížový vrch ve Šluknově, Šluknov náměstí - asi 10 km

Zúčastnilo se: 26 osob

V krásném slunném počasí jsme pomalinku došli od nádraží ve Šluknově k arboretu v Kunraticích. Zde nás přivítal ředitel Střední lesnické školy pan Mgr. Sochor. Provedl nás po arboretu a poskytl zajímavý výklad. Velice milé překvapení nás čekalo na závěr exkurze, protože u altánku již plápolal oheň a bylo nám řečeno, že v arboretu můžeme pobýt až do večera. Posvačili jsme v altánku a vyrazili k Čítkovu mlýnu a dál k dolu Schweidrich. Zde je turistické odpočivadlo a v jeho okolí byl ukryt pánský a dámský poklad. Po vypití pokladů (rum a jeřabinka) jsme pokračovali do Šluknova. Vystoupali jsme na Křížový vrch, byl krásný výhled. Křížovou cestou jsme sešli k náměstí a do restaurace Klub.Tam již seděli Hugo, Vlasta a Borek Novák. V restauraci jsme poseděli do odjezdu vlaku v 16.12 hod. Obsluha vzorná, jídlo dobré, atmosféra příjemná. Podvečer nabídl červánkové nebe - krásný výlet.

Zapsala: Dr. Miloslava Sembdnerová
Foto: Jaroslav Švejda